وام مسکن حرام است

” وام مسکن حرام است ” .

وام مسکن حرام است
وام مسکن حرام است
وام مسکن حرام است
وام مسکن حرام است
وام مسکن حرام است

آیا وام بانک مسکن ربا است؟ مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی

25 سپتامبر 2011 … ثالثا وضعیت وام مسکن به چه صورت است که یکسال سپرده می گذاریم پس از … حکم تکلیفى حرام است، ولى اصل قرض از نظر حکم وضعى صحیح است .

استفتائات – احکام بانکها – khamenei.ir

آیا گرفتن این وام در صورت عدم ضرورت و نیاز، جایز است؟ … با شرط گرفتن مبلغی اضافی باشد، هرچند قرض ربوی از نظر تکليفی حرام است، ولی اصل قرض از نظر حکم وضعی برای وام … خرید مسکن و غیره با پولی که از بانکها گرفته می شود چه حکمی دارد؟

وام – پرسش و پاسخ – پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر آقای سید …

۱ پرسش: حکم گرفتن وام از بانکهای دولتی و خصوصی چیست؟ پاسخ: اگر بانک دولتی باشد … ۴ پرسش: آیا وام گرفتن از بانک با بهره بانکی حرام است؟ پاسخ: حرام است…

وامی که حلال است – همشهری

12 مه 2015 … اما خريد و فروش امتياز وام مسكن چه حكمي دارد؟ … كه او قبلا مبلغي را در صندوق و بانك گذاشته باشد، اين شرط در حكم ربا بوده و شرعا حرام و باطل است.

احکام بانک (آیت الله خامنه ای)- – انهار

سؤال 1916: بانک مسکن براى ما خانه اى خریده است به این شرط که پول آن را به‌طور … از نظر تکلیفى حرام است، ولى اصل قرض از نظر حکم وضعى براى وام گیرنده صحیح…

احکام وامها – پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله …

پرسش : خرید خانه با وام های مسکن بانک های غیر اسلامی چه حکمی دارد؟ … گرفتن وام قرض الحسنه با پرداخت کارمزد 4درصد مانعی ندارد و کارمزد بیش از این مقدار حرام است.

وامهاي بانکي چگونه حلال مي شوند – تبیان

4 مه 2010 … وامهاي بانکي چگونه حلال مي شوند وامهاي بانکي حلال است يا حرام؟ امروزه سر و کار … تمام وامهایی که به عنوان خاص مانند خرید خودرو یا مسکن یا کشاورزی و .

Bank Refah Kargaran – بانک رفاه کارگران-آیت الله مکارم شیرازی

آیا وام گرفتن از بانک مسکن که بطور اجمال به صورت زیر میباشد اشکال دارد؟ ….. سود گرفتن بر وام در هر صورت ربا و حرام است مگر اینکه به شکل مضاربه دربیاید.

آیا اخذ وام تسهیلات مسکن و وام خرید خودرو بر طبق قانون فعلی کشور …

پاسخ های زیر از دفاتر مراجع دریافت شده است:دفتر حضرت آیت الله العظمی خامنه ای ( مدظله العالی):به طور کلى عملیات بانکى که مطابق قوانین مصوّب مجلس شوراى اسلامى و …

وام های بانکی مشکل شرعی دارند، پس از چه راهی می شود صاحب خانه شد …

برای زوج های جوانی که پشتوانه مالی پدری ندارند و نمی خواهند مال حرام وارد … مطلبی که عرض کردم اجمالا جزء قراردادهای رسمی بانک مسکن است و قانونا باید…

وام مسکن حرام است ایا وام مسکن حرام است

Leave a Reply